Vítejte přátelé,

dostává se vám do ruky druhá verze včelařského výkladového  slovníku určeného pro širokou včelařskou veřejnost. 
Tyto stránky navazují na moji závěrečnou práci studijního oboru Včelař na SOU včelařském v Nasavrkách jejímž cílem bylo vytvořit filozofii a základní nástroj pro zpracování Včelařského výkladového slovníku.

V dnešní době chytrých telefonů, tabletů a nokebooků jsem zvolil formu webové aplikace pro její širokou dostupnost. Základní verze obsahovala jen několik málo pojmů (cca 150), aby bylo možno obhájit použité řešení a ukázat plně jeho možnosti.

V současné době si prohlížete druhou rozšířenou verzi která mj. umožňuje

  • zobrazení více obrázků k danému pojmu
  • zařazení jednotlivých pojmů do více obsahových skupin (kategorií)
  • více prostoru pro podrobný popis
  • větší komfort pro uživatele
  • dokonaleší nástroje pro administraci, vkládání a editaci pojmů a hesel

Náš tým

Na slovníku pracuje v současnosti skupina včelařů absolventů SOU-VVC v Nasavrkách a řada dlouholetých včelařů praktiků. Až se začne slovník plnit skutečnými hesly budou  autoři zveřejňování u jednotlivých hesel.
Děkuji za pochopení
Ing. Tomáš Moravec - Včelí farma Smržov

Vývoj slovníku

Práce na programomé i obsahové podobě slovníku stále pokračují, proto buďte shovívaví pokud se něco zadrhne. Jednotlivá hesla doplňujeme průběžně, stejně tak i fotografie.

Práce se slovníkem

Pod hlavičkou webové stránky jsou písmena abecedy pro rychlé vyhledávání pojmů podle počátečního písmene. Vybrané pojmy se pak zobrazí v hlavní části obrazovky.
Vyhledávání:
V modulu pro fulltextové vyhledávání (v pojmech slovníku) stačí zadat požadované slovo nebo i jen několik písmen. Pro výběr pokračujte stisknutím tlačítka Enter nebo kliknutím na ikonu s lupou. V hlavní části se potom objeví přehled všech hesel vyhovujích danému zadání.
Včelařské pojmy jsou zařazeny do kategorií, obsahují odkaz na ekvivalentní pojmy, nadřazený pojem, podrobný popis a obrázky.